Novinky
Darujte 2%

DARUJTE 2% z vašich daní deťom s DMO - Detská mozgová obrna

viac
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Postup pri darovaní

Úvod O násDarujte 2% z vašich daní

 Ak darujete 2% Vašich daní a veríme, že mnohí z Vás nás takýmto spôsobom podporia. 

Ďakujeme!

Nové tlačivo vydané 2023. Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby na stiahnutie. Nové tlačivo platné od 1.1.2023 použiteľné za zdaňovacie obdobie roku 2023.


Ak chcete venovať 2% z daní pre organizáciu Budúcnosť pre deti, budete potrebovať nasledovné formuláre (dobrovoľníci, ktorí pomáhali Budúcnosť pre deti min. 40 hodín v roku 2023 jej môžu venovať až 3% - vyžiadajte si od nej potvrdenie):


Tlačivá na poukázanie 2% dane nájdete na : 

 

Vyhlásenie o poukázaní dane PDF

 

Potvrdenie o zaplatení dane PDF

 

Ako príjímateľa uvediete :

 

II. ODDIEL - ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI
IČO : 4 8 4 1 2 3 6 8
B u d ú c n o s ť  p r e  d e t i
S i b í r s k a  6 9 1 / 2
9 1 1 0 1  T r e n č í n


POSTUP NA POUKÁZANIE 2% Z DANÍ ZA ROK 2023

 

ZOZNAM PRIJÍMATEĽOV
z Komory notárov SR

 

 

POSTUP NA POUKÁZANIE 2% Z DANE PRE ZAMESTNANCA

15. 2. 2024– do tohto termínu musíte požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane. Následne je potrebné vyplniť tlačivo “Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby”

30. 4. 2024 do tohto termínu je potrebné obe tlačivá  (Potvrdenie o zaplatení dane spolu s Vyhlásením) doručiť alebo zaslať poštou na príslušný daňový úrad v mieste Vášho bydliska.

http://rozhodni.sk/wp-content/uploads/2018/01/Vyhl%C3%A1senie-2018-DP-2017-editovate%C4%BEn%C3%A9.pdf

Poznámka: Zamestnanec si môže vybrať iba jedného prijímateľa, ktorému daruje svoje 2%. Výška darovanej sumy predstavuje minimálne 3 €.


POSTUP NA POUKÁZANIE 2% Z DANE PRE FYZICKÚ OSOBU, KTORÁ SI DAŇOVÉ PRIZNANIE PODÁVA SAMA

Fyzická osoba vyplňuje daňové priznanie typu A alebo B. Priamo v tomto tlačive sa uvádzajú údaje o prijímateľovi a výške poukázanej sumy (2% z dane).

31. 3. 2024 – posledný termín podania daňového priznania na príslušný daňový úrad (v mieste bydliska) a termín zaplatenia daňovej povinnosti.

Poznámka: Fyzická osoba si môže vybrať iba jednu organizáciu, ktorej daruje svoje 2%. Výška darovanej sumy predstavuje minimálne 3 €.

 

POSTUP NA POUKÁZANIE 2% Z DANE PRE PRÁVNICKÚ OSOBU

Právnická osoba vyplňuje údaje o príjimateľovi a výške poukázanej sumy (2% z dane) priamo v daňovom priznaní.

31. 3. 2024 – posledný termín podania daňového priznania na príslušný daňový úrad v mieste sídla spoločnosti a termín zaplatenia daňovej povinnosti (pokiaľ nie je schválené daňovým úradom inak)

Poznámka: Právnická osoba má možnosť vybrať si až troch prijímateľov, ktorým sa rozhodla takouto formou pomôcť. Výška sumy na poukázanie pre jednu organizáciu predstavuje minimálne 8 €.